Супер Исечете обложени жица

Супер Исечете обложени жица

Супер Исечете 900 и 500
● Сигурен високи перформанси обложени жица универзално применлива за сите актуелни машини.
● сечење брзина е 15% побрзо од конвенционалните месинг жица.
● Ова deisn се фокусира на брзина и прецизно сечење.
● 100% девица суровина.
● се движи дијаметар жица од 0.07mm до 0.33mm.
● жица калеми во P3, П5, P10, P15, DIN125, DIN160, DIN200, DIN250 се достапни.
● Најдобро правост и чиста завршна површина се обезбеди одлична Авто жица Threading (AWT).
● 100% следење на секое макара на жица произведени.
● Вкупно во куќата инспекција гарантира квалитетот на производот.


детали за производот

Тагови производ

Техничка спецификација

 

производ основни материјали Материјал за обложување Сила на истегнување спроводливост боја
Супер Исечете 900 CuZn37 специјална легура 900N / mm2 19% ИАКС сива кафеава
Супер Исечете 500 CuZn37 специјална легура 500N / mm2 19% ИАКС сива кафеава

Единица: кг

O (mm) 0.07 0.1 0.15 0.20  0.25 0.30  0.33
O (инчи) 0.003 0.004 0.006 0,008 0.01 0,012 0.014
P3  -  - 3 3 3 3  -
П5  -  - 5/6 5/6 5/6 5/6 5/6
P10  -  - 10 10 10 10 10
P15  -  -  - 20 20 20 20
DIN125  -  - 3.5 3.5 3.5 3.5  
DIN160  -  - 7/8 7/8 7/8 7/8 7/8
DIN200  - -
 - 15/16 15/16 15/16 15/16
DIN250  -  -  - 25 25 25 25

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !